Michał

kompleks sportowy

Kompleks Sportowy "MICHAŁ" podzielony jest na dwie części: pierwszą część stanowi basen sportowy wraz z różnymi atrakcjami oraz drugą część stanowi hala sportowa.


Basen sportowy
Basen sportowy posiada homologację Polskiego Związku Pływackiego, 6 torowy o następujących wymiarach 25m. długości oraz 12,5m. szerokości. Głębokość basenu: od 1,2m. do 1,8m. w miejscu najgłębszym. Atrakcją basenu jest to, iż jest on podświetlony od strony wody.

Zjeżdżalnia o długości 86m. jest największą atrakcją obiektu. Wlot do "rury" znajduje się na wysokości czwartego piętra, zjazd do baseniku hamującego trwa dla wytrawnego uczestnika nie dłużej niż 15 sek. Zbudowana jest na dwóch potężnych nośnych słupach, posiada liczne ukształtowane zakręty na wzór cyfry 8. Integralną częścią baseniku hamującego jest brodzik dla małych dzieci. Na środku brodzika znajduje się wodny grzybek.

W podziemiach basenu znajduje się część odnowy biologicznej. Sauna fińska wraz z basenikiem do schładzania oraz natryskami. Przestronne, podświetlone jacuzzi dla 8 osób wraz z hydromasażem. W pomieszczeniu znajdują się również cztery specjalnie wyprofilowane fotele wypoczynkowe.


Hala widowiskowo - sportowa
Hala widowiskowo - sportowa jest jak dotąd największą halą w Siemianowicach Śląskich. Posiada 550 miejsc siedzących. Posiada własne zaplecze sanitarne oraz szatnie. Na hali sportowej prowadzone są liczne zajęcia grup sportowych: hokeja na trawie, piłki nożnej, siatkówki oraz piłki ręcznej. Swoje mecze rozgrywa również drużyna futsalowa INPULS-ALPOL Siemianowice Śląskie.
www.mustmedia.pl